Odstránenie celulitídy

Celulitída je pojem, ktorý robí vrásky mnohým dievčatám, slečnám i ženám. Mužom väčšinou nič nehovorí. Ide o nepekné tukové vankúšiky pod kožou v oblasti zadku, stehien a niekedy aj lýtok, ľudovo nazývanú pomarančovú kožu.

Popis: zdravéPopis: celulitida
    Zdravé tkanivo                Celulitída

1.stupeň celulitídy

Popis: 1.stupeň

V prvej fáze začína nesprávne fungovať lymfatický systém a dochádza k zlému odvádzaniu vody z tela. Celulitídu ešte nie je na prvý pohľad vidieť, musíte silno stlačiť kožu, aby sa objavili jej prvé známky celulitídy.

 

2.stupeň celulitídy

Popis: 2.stupeň

V druhej fáze sú príznaky celulitídy viac vidieť už pri slabom stlačení kože. Voda sa v tele hromadí a viaže na seba ďalšie odpadové látky. Tlakom týchto látok dochádza k narušeniu žíl a kapilár, lymfatický systém funguje horšie a celulitída tak začína byť viac viditeľná.

 

3.stupeň celulitídy

Popis: 3.stupeň

Celulitída je viditeľná na prvý pohľad. Často ju je vidieť i cez oblečenie. Bunky sú nafúknuté, ukladajú sa v nich odpadové látky, vytláčajú do okolia i tukové bunky. Vzniká veľmi nepekná pomarančová koža.


Počet ošetrení pre dosiahnutie viditeľného výsledku:

1.stupeň celulitídy – 6 ošetrení
2.stupeň celulitídy – 8 ošetrení
3.stupeň celulitídy – 12 ošetreníPopis: celu

TIP! Liečba celulitídy by mala byť komplexná. Mala by začať úpravou životosprávy, zmenou stravovacieho a pitného režimu, rozšírením a systematickým skvalitnením pohybových aktivít.