Masáže

 http://www.triemmasaze.sk/

Klasická masáž

Zlepšuje prekrvenie pokožky, podkožia a svalov, pomáha uvoľňovať stuhnuté a bolestivé svaly a podieľa sa na lepšom vyplavovaní odpadových látok z organizmu. Zjednodušene povedané, vďaka pravidelnej klasickej masáži sa pokožka na vašom tele môže stať pružnejšou a môžete predísť bolestiam, ktoré bývajú dôsledkom stuhnutého svalstva - napríklad v oblasti šije, medzi lopatkami a v krížoch. Klasická masáž pomáha aj pri rekonvalescencii svalov a kĺbov po dlhom znehybnení v dôsledku zlomeniny alebo iného zranenia.

Hmaty klasickej masáže udržiavajú svaly v dobrej kondícii, z kĺbov pomáhajú odvádzať usadené soli.

Masáž pôsobí nielen na telo, ale aj na psychiku. To, že dotyk ako taký pomáha zbavovať sa vnútorného napätia, vedeli ľudia už dávno. A tento jednoduchý a pritom účinný „liek" sa používa dodnes.

Popis: rucnik

Kontraindikácie:

 • akútne zápalové ochorenie sprevádzané horúčkou
 • telesná vyčerpanosť a stavy ohrozujúce život pacienta /pri zlyhávaní
 • životne dôležitých orgánov a funkcií, pri nádorových ochoreniach
 • bezprostredne po jedle
 • hemofílie, leukémia
 • ochorenia brušnej dutiny

 

Reflexná masáž chodidiel

Metóda reflexnej masáže chodidiel vychádza z poznatku, že všetky zakončenia ľudského tela vyúsťujú do reflexných plôšok, ktoré zodpovedajú príslušným orgánom alebo oblastiam tela. Chodidlo predstavuje zmenšený obraz ľudského tela. Tlačením a trením bodov na chodidle je možné veľmi spoľahlivo nájsť problémové miesta na ľudskom tele, pretože reflexné body na šľapaji chodidla pri stlačení reagujú bolestivo a tak prezrádzajú postihnuté svaly, kĺby alebo vnútorné orgány.


Popis: nohy

Tlakom a masírovaním reflexných plôšok na chodidlách je možné zlepšiť celkovú látkovú výmenu, ovplyvniť bolesť chrbta a chrbtice, urýchliť hojenie po úraze alebo operatívnom zásahu a predchádzať vzniku rakovinotvorných buniek. Inými slovami, telo sa stáva odolnejšie, vyrovnanejšie a po masáži má človek pocit ľahkých nôh. Významné uplatnenie má ošetrovanie reflexných zón pri dlhodobých, chronických ochoreniach. Často umožňuje naštartovať liečbu aj tam, kde podávanie bežných liekov nevedie k očakávanému výsledku. V takom prípade je však najlepšie navštíviť pracovisko, kde sa reflexnej masáži chodidla venujú.

Kontraindikácie:

Horúčky a infekčné ochorenia, plesňové ochorenia nôh

Masáž medom

pomáha nášmu telu zdetoxikovať sa, zrevitalizovať, zbaviť sa nepriaznivých účinkov stresu a nečistého životného prostredia.

Zdravý človek môže túto masáž absolvovať raz za mesiac, pri akútnych problémoch 2 x do týždňa aspoň mesiac, alebo 1 x týždenne 2 mesiace.

Metóda masáže medom je vhodná pri civilizačných chorobách a ich prevencií, ako sú onkologické ochorenia, alergie /okrem alergie na med/, reumatické ochorenia svalov a kĺbov, pri chronických problémoch s dýchacími cestami a tráviacimi ťažkosťami, pri chronickom únavovom syndróme, problémoch so spaním, pri regenerácií po ťažkých chorobách, nervových poruchách, ženských problémoch, plesňových infekcií v organizme, pri chorobách pečene, obličiek a pankreasu, poruchách potencie a neplodnosti, a mnohých iných.

Kontraindikácie:

Medová masáž nie je vhodná pri alergiách na med, pri miestach s otvorenou ranou, pri poškodenej pokožke ako je ekzém, silná výsypka, pri nádoroch, aby sa náhodou nerozšírili metastázy, pri glaukóme /vysoký očný tlak/, pri krvácaní v tele /vredy a pod./, pri trombóze, a pri akútnych infekčných ochoreniach.

 

Manuálna lymfodrenáž celého tela

V porovnaní s klasickou masážou, Vám môže pripadať ako hladkanie. Je to preto, že pri tomto druhu masáže sa stimuluje lymfatický systém. Jemnou masážou, robenou v pomalom rytme, sa zabezpečuje priaznivé odvádzanie prebytočnej tekutiny z tkanív Vášho tela a zároveň sa udržiava v pohotovosti a v dobrom stave Váš imunitný systém.

Manuálnou lymfodrenážou sa tak môže predchádzať opuchom spôsobeným nedostatočnou činnosťou lymfatického systému, môže sa do určitej miery zmierňovať celulitída a priaznivo ovplyvňovať aj Váš celkový zdravotný stav.

Veľmi presne vypracovaná technika jemných masáží podkožia, ktorá sa používa najmä na liečbu lymfedémov.

Popis: svicky

K ďalším efektom patrí :

 • odstránenie celulitídy - u nás používame lymfodrenáž v kombinácii s anticelulitidovými prípravkami a špeciálnymi zábalmi
 • liečba syndrómu ťažkých nôh
 • prevencia kŕčových žíl
 • mierne znižuje telesnú hmotnosť

 

Medzi kontraindikácie lymfodrenáže patrí:

 • doposiaľ neliečené malígne (rakovinové) ochorenie
 • akútna bakteriálna infekcia
 • horúčka
 • hnisajúce kožné rany